STILNOVO

STILNOVO

Stilnovo je jedna z nejstarších italských značek věnujících se designovému osvětlení. Její založení sahá až do roku 1946 (!) a je spjato se skvělými designerskými ikonami jakými jsou např. bratrská dvojice Achille a Pier Giacomo Castiglioni, dále s jejich nejstarším bratrem Liviem Castiglioni se synem Pierem, či dalšími velikány designu jakými jsou Joe Colombo, Antonio Macchia Cassia či Ettore Sottsass.

Všichni jsou to držitelé těch nejprestižnějších designerských ocenění. STILNOVO vyrábělo jejich skvělá svítidla až do konce 80’ let minulého století, kdy firma zanikla. Svítidla STILNOVO se vyráběla dál, nelegálně, na základě obliby designů, ovšem nebyl nikdo, kdo poukazoval na jejich původ.

V roce 2019 se společnost Linea Light rozhodla oprášit slávu STILNOVO a koupila práva na tuto značku a vše co k ní patří. Vznikl nový katalog STILNOVO, který vkusně propojuje skvělé designy z 50‘ – 80‘ let minulého století s moderní LED technologií. V roce 2024 se v místě vzniku značky, v Miláně, otevře monobrandový showroom STILNOVO. Po bezmála 80 letech se tedy STILNOVO vrací domů. Máme velkou radost,  že se spolupodílíme na nové kapitole STILNOVO.  Příští návštěva Milána má tedy novou zastávku a showroomem Vás případně rádi provedeme! 

Katalogy

Další značky

Light Supply