Roger Pradier

Roger Pradier

Francouzská společnost Roger Pradier má tradici přes 100 let starou. Přesně v roce 1893 Jean Pradier započal živnost klempíře, dílnu v Paříži si otevírá v roce 1910. Postupem času se dílna přesouvá do Saint-Maur, v roce 1980 nabízí záruku 25 let (!) na odolnost proti korozi hliníku. Vnuk Jeana Pradiera, Roger Pradier, transformuje dílnu na výrobu osvětlení v roce 1996, což je vznik Roger Pradier Lighting.

Dnes je RP moderní společnost s vlastní výrobou a vlastním designovým teamem. Tomu vládne Stéphane Joyeux již od roku 2001. Stéphane je produktový designer, který prošel firmami jako Plasto Design, Salomon nebo Arnold a jeho rukopis je na moderních produktech znát. Mezi materiály se objevuje speciální „montážní tableta“ (patent RP) či goretex, který zajistí voděodolnost, ale umožní vzdušné vlhkosti opustit interier svítidla.

V portfoliu Light Supply dekorativní outdoorové osvětlení chybělo. Otázka proč v Light Supply padla volba na Roger Pradier má jednoduchou odpověď. Opět se jedná o relativně malého výrobce, který zastává obdobné hodnoty jako ostatní firmy z portfolia LS – lokální evropský výrobce, důraz na dlouhodobou spolupráci, otevřenost k zakázkové výrobě, vysoká kvalita provedení a krátké dodací lhůty (cca 2 týdny). No a  hlavně, ty jejich  produkty jsou nádherné.

Katalogy

Další značky

Light Supply