B.lux

B.lux

Tento španělský výrobce je úzce spjatý se svým regionem, Baskickem. Již přes 40 let svá svítidla vyrábí v malé zapadlé vesničce, slabou hodinku cesty z Bilbaa, a čerpá z lokálních kulturních tradic. Protože je to oblast velmi industriální (hlavně spojená s obráběním kovů), tak co si nejsou v B.lux schopni vyrobit sami, dodají lokální subdodavatelé. Přes 80 % dodavatelů B.lux je z Baskicka, kupříkladu černý mramor z místního lomu je použit pro výrobu stolní lampy Keshi.

B.lux je stále malá firma a sází na dlouhodobé partnerství. Chápou, že někdy je projekt jen o jednom kusu svítidla a tak nabízejí zakázkovou výrobu bez požadavku na minimální počet svítidel. V B.lux si „act localy, think globally“ si vzali za své – raději by výrobu zavřeli, než ji přestěhovali z Baskicka, design svítidel je však tvořen mnohými designerskými studii z různých zemí.

Z B.lux je nyní po 40 letech společnost s přítomností ve více jak 60 zemích světa a všude tam znají dnes již legendární Verocu. Svítidlo z vypínané látky, které se vyrábí již přes 30 let. Před 30 lety „v žárovce“, nyní LED a v DALI. Máme velkou radost, že v ČR a SK můžeme psát historii B.lux společně.

Katalogy

Další značky

Light Supply